Rekomentacje

Sprawdź opinie uczestniczek programów i współpracy 1:1

Justyna Kowalewska to osoba autentyczna i spójna w tym czego uczy, potwierdza to własną historią, swoim życiem i doświadczeniem. Jej skromność i prawdziwość stanowi dla mnie osobiście inspirację i ogromne wyzwanie w dzisiejszym świecie pełnym zgiełku, kolorowych świecących masek, nabudowanych wizerunków i gwiazdorstwa. SPOKÓJ, który bije od Justyny stanowi bezpieczną, cichą i subtelną przystań, w której przebywanie otwiera na nowe wartości. Spotkania indywidualne z Justyną oraz warsztaty grupowe to czas wyjątkowy, zatrzymania się, spotkania ze sobą, czas cichego i uważnego wglądu w siebie. Praca z Justyną wniosła do mojego życia wiele nowych jakości m. in. takich jak: uważność, więcej spokoju, zwrócenie się ku temu co naprawdę ważne, co we mnie autentyczne. Justyno za wszystko co dostałam od Ciebie, Serdecznie Ci Dziękuję! Z całego serca polecam pracę z Justyną!

Iwona Kasperek 25.10.2022r.

Żyjemy w czasach, gdy kursy i warsztaty często wpychane są nam na siłę i agresywnie. Ale nie u Justyny.
Tutaj czuło się subtelne wsparcie i kameralny klimat grupy.
Na warsztatach były ćwiczenia a przede wszystkim rozmowy, które otwierają i poruszają nasze serce i umysł.
Polecam każdemu kto wstąpił na ścieżkę rozwoju duchowego oraz chce odkrywać siebie i wejść do swojego wewnętrznego ogrodu by podnieść swoją świadomość.

Kamila 26.10.2022r.

Oprah Winfrey powiedziała kiedyś ”Największą przygodą, jaka może nas spotkać, to żyć tak, jak sobie wymarzyliśmy”. Problem w tym, choć brzmi dziwnie – nie wszyscy potrafimy pokierować swoim życiem tak, aby było „życiem wymarzonym”.

I nie mówię tutaj o karierze, domu z ogródkiem, rzeczach materialnych. Mówię o naszej sferze wewnętrznej, która często nas ogranicza, frustruje, dołuję, która jest bardzo wymagająca… Po webinarze „Jak w prosty sposób budować rodzinę bez krzyku, złości, cichych dni”, od którego moja zmiana się zaczęła oraz po kolejnych spotkaniach i warsztatach z Justyną powtarzam słowa Ophry z pełnym przekonaniem i pełną świadomością.

Praca z Justyną to praca z emocjami, patrzenie na pewne rzeczy/tematy z innej perspektywy, to praca nad budowaniem świadomości samego siebie – odkrywanie siebie, własnego potencjału, pielęgnowanie pięknych cech, ale też praca i oswajanie z tym „ co nas uwiera”.

Bardzo cenię sobie fakt, że w pracy tej, nie skupiam się na sobie w sposób promowany obecnie w mediach: “jestem kobietą niezależną”, “jestem samowystarczalna”, “jestem w centrum”, “ja jestem i nic się nie liczy!”, “nie płaczę, nie proszę…”.

Pracujemy nad tym, aby żyć w zgodzie z samą sobą, być naturalna, byś świadoma siebie i z tą świadomością podchodzić do otaczającego świata. A ta świadomość sprawia, że jest łatwiej.

Moja przygoda z Justyną i pracą nad własnym rozwojem osobistym się nie kończy. Mam cel. Chcę u schyłku życia powiedzieć, „to było piękne życie”. Bo jak powiedział kanadyjski pisarz Robin Sharma: “Jedną z najsmutniejszych rzeczy w życiu jest dotrzeć do jego kresu, obejrzeć się z żalem za siebie i stwierdzić, że mogłeś być kimś lepszym, dokonać więcej i mieć więcej”. A tego nie chcę…

Dziękuję Justynko!!

Katarzyna 08.09.2022r.

Warsztaty zmieniły we mnie sposób patrzenia na sprawy, które wydawały mi się oczywiste. Są oczywiste dla mnie, natomiast inne osoby patrzą na to samo w inny sposób. Niebywałą była obserwacja, że uczestnicy łatwo otwierają się, mówią o swoich uczuciach.

Spotkanie o marzeniach, dało mi dużo do myślenia. Dlaczego jestem w tym miejscu, a nie w innym? Dlaczego moje marzenia się nie spełniły? Na co czekam? Przecież za mnie nikt inny nie podejmie kroków do jego realizacji. Życie jest za krótkie na czekanie:).

Gdy mówiłam głośno, o tym co czuję, okazało się, że mnie to uwalnia:). Uczucie niebywale:). I taka myśl. Ja to powiedziałam???? Zauważyłam, że powoli dorastam do tego, aby zrozumieć męża, dzieci. Aby nie zakładać, że wiem, czego chcą, gdy nie zapytam.

Dziękuję za wspaniały klimat:).

Monika 31.08.2022r.

W zeszłym roku miałam okazję brać udział w warsztatach Fundamenty Dobrego Życia organizowanych przez Justynę Kowalewską. Zawsze byłam sceptyczna wobec szkoleń tego typu, nie wierzyłam, że mogą coś zmienić. Ale borykałam się z wieloma problemami i postanowiłam spróbować. Zajęcia odbywały się online, więc nie musiałam nawet wychodzić z domu.

Co dały mi te warsztaty? Dały mi przestrzeń do mówienia otwarcie o moich poglądach, przemyśleniach, lękach. Bez oceniania i krytykowania. Poczucie akceptacji przez grupę pozwoliło mi na autentyczną szczerość. Warsztaty uzmysłowiły mi, że żadne tzw. problemy nie rozwiążą się same. Ode mnie zależy co zrobię z problemem, co zrobię z emocjami. Czy one mną zawładną czy ja zdecyduję jak podejść do trudnej sytuacji.

Zrozumiałam, że na wiele rzeczy nie mam wpływu, ale mam wpływ na swoje podejście do otaczającego świata. Każdy warsztat odkrywał nowe prawdy za pomocą pytań, na które każdy uczestnik odpowiadał.

Teraz uczestniczę w warsztatach Marzenie Ma Moc. Krok po kroku uczę się jak znaleźć własne marzenie, jak je skonkretyzować i zrealizować. I znów uczę się, że marzenia same się nie realizują, to ja sama muszę podjąć wysiłek.

Warsztaty uczyniły ze mnie osobę dojrzalszą i aktywną w zmianie własnego życia. Warsztaty odbywają się we wspaniałej atmosferze pełnej akceptacji, sprzyjającej otwarciu się. Dzięki spotkaniom nabrałam dystansu do siebie i świata.

Szczerze polecam te warsztaty wszystkim, którzy są gotowi zmienić swoje życie na lepsze. Justyna Kowalewska jest osobą pełną empatii, która świetnie sprawdza się w roli prowadzącej warsztaty. Polecam .

Teresa Niezborała 25.09.2021r.

Jestem mega wdzięczna za tę warsztaty, które mieliśmy. Przede wszystkim zmieniło się moje odbieranie i pojęcie zmian, rozwoju i doskonalenia się. 

Te warsztaty były czymś uwalniającym dla mnie, w trakcie przyszło zrozumienie, że nam stanąć w prawdzie przed sobą, zaakceptować to i pracować z tym co mam. I to pomogło mi swoje życie postrzegać inaczej…jak wiele jest w moich rękach. Zmieniając sposób myślenia, zadając właściwe pytania, zmieniając swoje oczekiwania lub rezygnując z nich ja nie zmienię świata, ale to zmienia moje odbieranie świata.

Te warsztaty uwolniły mnie do świadomego życia tak właśnie jak ja pragnę, dały zrozumienie, że da się to osiągnąć. Zrozumiałam że “ofiarą” ja zrobiłam siebie samą w własnej świadomości. 

Zmieniło się moje postrzeganie innych ludzi i relacje z ludźmi, przyjaciółmi, rodziną. Nie da się tego do końca wyrazić, bo to się zmienia cały czas. Przestałam szukać szczęścia w innych osobach, okolicznościach, wydarzeniach… 

Warsztaty nauczyły mnie koncentrować się  i doceniać to co tu i teraz, marzyć, planować, ale nie żyć samą przyszłością i nie tkwić w przeszłości, nie żałować, nie wstydzić się, nie gnębić siebie za błędy lub niewłaściwe emocje, mogę dużo wymieniać i wydaje się, że te zmiany były niemożliwe, ale w moim przypadku właściwe ziarna trafiały na obfitą i spragnioną ziemię i dały plon o wiele większy niż myślałam.

Warsztaty pokazały mi właściwy kierunek w moim życiu, po prostu, przede wszystkim w poszukiwaniu siebie i poznaniu siebie. Ty Justynka byłaś tą przewodniczącą, która we mnie wierzyła, widziała mój potencjał, byłaś cierpliwą, szanującą, uważną i robiłaś to z miłością i właściwą postawą.

Larysa Chernobryvets 09.2021r.


Warsztaty prowadzone przez Justynę są magicznym miejscem. Wybrane przez nią osoby uczestniczące w warsztatach, zazwyczaj się nie znają, a mimo to dzięki aurze jaka otacza Justynę, potrafią mówić o swoich intymnych relacjach. Jej metoda małych kroczków podziałała na mnie jak wędka – chcę powoli i systematycznie dojść i zdobyć to, co jest na jej końcu.

Zwróć uwagę na jedną rzecz……

Ja odkładająca wszystko na później…. Dzięki warsztatom z Justyną zaczynam działać. Zaczyna mi się chcieć. To są drobne rzeczy, ale są. Teraz muszę wymyślić sobie coś nowego. Takiego realnego, abym mogła to osiągnąć i aby to dało mi motywację do dalszych kroków, bo kto zabroni mi ułatwiać sobie życie.:)

To dzięki uczestnictwie w warsztatach mówię i widzę rzeczy, na które wcześniej nie zwracałam uwagi i które by nie zaszły, gdybym nie poznała Justyny i nie zdecydowała się na udział w warsztatach.

Margaretta Szafińska 25.09.2021r.

1) Co się zmieniło w twoim życiu, w tobie po tych warsztatach?

Po serii warsztatów Mastermind z Justyną Kowalewską otwarłam się bardziej na innych i zrozumiałam, że jako ludzie – poszczególne jednostki – potrzebujemy siebie nawzajem. Jesteśmy różnorodni, często mamy zupełnie inne spojrzenie i zrozumienie poszczególnych zagadnień. Wymieniając się myślami i doświadczeniem możemy nauczyć się czegoś nowego, odrobić życiową lekcję lub coś przepracować. Inaczej mówiąc poprzez te otwarte rozmowy ubogacamy się wzajemnie.

2) Jak się zmieniło twoje myślenie i patrzenie na siebie i to co cię otacza: rodzinę, pracę…

Każdy człowiek jest wyjątkowy i piękny z całym bagażem swoich radosnych i tych trudnych doświadczeń.

3) Moje spostrzeżenia

W dzisiejszych czasach warto brać udział w warsztatach, dzięki którym rozwijamy się i poszerzamy nasze horyzonty: zawodowe, myślowe i relacyjne:)

Dobrze jest otaczać się ludźmi którzy myślą i działają w sposób życiodajny, dlatego właśnie polecam spotkania z Justyną.

Aleksandra Rogala 18.12.2021r.