OPINIE UCZESTNICZEK

W zeszłym roku miałam okazję brać udział w warsztatach Fundamenty Dobrego Życia organizowanych przez Justynę Kowalewską. Zawsze byłam sceptyczna wobec szkoleń tego typu, nie wierzyłam, że mogą coś zmienić. Ale borykałam się z wieloma problemami i postanowiłam spróbować. Zajęcia odbywały się online, więc nie musiałam nawet wychodzić z domu.

Co dały mi te warsztaty?  Dały mi przestrzeń do mówienia otwarcie o  moich poglądach, przemyśleniach, lękach. Bez oceniania i krytykowania. Poczucie akceptacji przez grupę pozwoliło mi na autentyczną szczerość. Warsztaty uzmysłowiły mi, że żadne tzw. problemy nie rozwiążą się same. Ode mnie zależy co zrobię z problemem, co zrobię z emocjami. Czy one mną zawładną czy ja zdecyduję jak podejść do trudnej sytuacji.

Zrozumiałam, że na wiele rzeczy nie mam wpływu, ale mam wpływ na swoje podejście do otaczającego świata. Każdy warsztat odkrywał nowe prawdy za pomocą pytań, na które każdy uczestnik odpowiadał.

Teraz uczestniczę w warsztatach Marzenie Ma Moc.  Krok po kroku uczę się jak znaleźć własne marzenie, jak je skonkretyzować i zrealizować.  I znów uczę się, że marzenia same się nie realizują, to ja sama muszę podjąć wysiłek.

Warsztaty uczyniły ze mnie osobę dojrzalszą i aktywną w zmianie własnego życia. Warsztaty odbywają się we wspaniałej atmosferze pełnej akceptacji, sprzyjającej otwarciu się. Dzięki spotkaniom nabrałam dystansu do siebie i świata. 

Szczerze polecam te warsztaty wszystkim, którzy są gotowi zmienić swoje życie na lepsze. Justyna Kowalewska jest osobą pełną empatii, która świetnie sprawdza się w roli prowadzącej warsztaty.  Polecam .

Teresa Niezborała 25.09.2021r.


Jestem mega wdzięczna za tę warsztaty, które mieliśmy. Przede wszystkim zmieniło się moje odbieranie i pojęcie zmian, rozwoju i doskonalenia się. 

Te warsztaty były czymś uwalniającym dla mnie, w trakcie przyszło zrozumienie, że nam stanąć w prawdzie przed sobą, zaakceptować to i pracować z tym co mam. I to pomogło mi swoje życie postrzegać inaczej…jak wiele jest w moich rękach. Zmieniając sposób myślenia, zadając właściwe pytania, zmieniając swoje oczekiwania lub rezygnując z nich ja nie zmienię świata, ale to zmienia moje odbieranie świata.

Te warsztaty uwolniły mnie do świadomego życia tak właśnie jak ja pragnę, dały zrozumienie, że da się to osiągnąć. Zrozumiałam że “ofiarą” ja zrobiłam siebie samą w własnej świadomości. 

Zmieniło się moje postrzeganie innych ludzi i relacje z ludźmi, przyjaciółmi, rodziną. Nie da się tego do końca wyrazić, bo to się zmienia cały czas. Przestałam szukać szczęścia w innych osobach, okolicznościach, wydarzeniach… 

Warsztaty nauczyły mnie koncentrować się  i doceniać to co tu i teraz, marzyć, planować, ale nie żyć samą przyszłością i nie tkwić w przeszłości, nie żałować, nie wstydzić się, nie gnębić siebie za błędy lub niewłaściwe emocje, mogę dużo wymieniać i wydaje się, że te zmiany były niemożliwe, ale w moim przypadku właściwe ziarna trafiały na obfitą i spragnioną ziemię i dały plon o wiele większy niż myślałam.

Warsztaty pokazały mi właściwy kierunek w moim życiu, po prostu, przede wszystkim w poszukiwaniu siebie i poznaniu siebie. Ty Justynka byłaś tą przewodniczącą, która we mnie wierzyła, widziała mój potencjał, byłaś cierpliwą, szanującą, uważną i robiłaś to z miłością i właściwą postawą.

Larysa Chernobryvets 09.2021r.


Warsztaty prowadzone przez Justynę są magicznym miejscem. Wybrane przez nią osoby uczestniczące w warsztatach, zazwyczaj się nie znają, a mimo to dzięki aurze jaka otacza Justynę, potrafią mówić o swoich intymnych relacjach. Jej metoda małych kroczków podziałała na mnie jak wędka – chcę powoli i systematycznie dojść i zdobyć to, co jest na jej końcu.

Zwróć uwagę na jedną rzecz……

Ja odkładająca wszystko na później…. Dzięki warsztatom z Justyną zaczynam działać. Zaczyna mi się chcieć. To są drobne rzeczy, ale są. Teraz muszę wymyślić sobie coś nowego. Takiego realnego, abym mogła to osiągnąć i aby to dało mi motywację do dalszych kroków, bo kto zabroni mi ułatwiać sobie życie.:)

To dzięki uczestnictwie w warsztatach mówię i widzę rzeczy, na które wcześniej nie zwracałam uwagi i które by nie zaszły, gdybym nie poznała Justyny i nie zdecydowała się na udział w warsztatach.

Margaretta Szafińska 25.09.2021r.


1) Co się zmieniło w twoim życiu, w tobie po tych warsztatach? 

Po serii warsztatów Mastermind z Justyną Kowalewską otwarłam się bardziej na innych i zrozumiałam, że jako ludzie – poszczególne jednostki – potrzebujemy siebie nawzajem. Jesteśmy różnorodni, często mamy zupełnie inne spojrzenie i zrozumienie poszczególnych zagadnień. Wymieniając się myślami i doświadczeniem możemy nauczyć się czegoś nowego, odrobić życiową lekcję lub coś przepracować. Inaczej mówiąc poprzez te otwarte rozmowy ubogacamy się wzajemnie.

2) Jak się zmieniło twoje myślenie i patrzenie na siebie i to co cię otacza: rodzinę, pracę…

Każdy człowiek jest wyjątkowy i piękny z całym bagażem swoich radosnych i tych trudnych doświadczeń. 

3) Moje spostrzeżenia

W dzisiejszych czasach warto brać udział w warsztatach, dzięki którym rozwijamy się i  poszerzamy nasze horyzonty: zawodowe, myślowe i relacyjne:) 

Dobrze jest otaczać się ludźmi którzy myślą i działają w sposób życiodajny, dlatego właśnie polecam spotkania z Justyną.

Aleksandra Rogala 18.12.2021r.


Myśli warte zastanowienia:

„To nie sprawy niepokoją ludzi, lecz poglądy na te sprawy.“ —  Eurypides

“Najtrudniej zarządzać samym sobą”