Jak nie bać się szczerze rozmawiać.

W moim sercu leżą rodziny, które pragną bliskości i zrozumienia. Dzieci, mężowie i żony wszyscy, którzy pragną być wysłuchani. Jak poznać i zrozumieć najbliższych? Jak im okazywać miłość? Jak z nimi rozmawiać? Rozmowa to znacznie więcej niż przekazywanie informacji.

Robię to, aby z naszych rodzin wychodzili w świat ludzie cenni i z poczuciem, że są potrzebni.

Uwielbiam otwierać oczy osób, z którymi pracuję na coś czego do tej pory w swoim życiu nie widzieli, a co uwalnia ich do świadomego życia. Życia bliżej siebie i ludzi. To są umiejętności, których można się nauczyć. 

Poświęcamy dużo czasu i energii na naukę matematyki, fizyki, języka angielskiego itp., a nie mamy świadomości ile czasu i energii potrzeba na poznanie i bycie ze sobą, z drugim człowiekiem blisko i otwarcie.

Dlaczego boimy się zbliżyć do siebie i innych?

Często powodem jest brak zaufania do siebie i innych, strach, że ktoś nas pozna takich zwykłych i strach przed ich rozczarowaniem, a tak naprawdę to jest nasze rozczarowanie sobą. I budujemy mur, a potem kolejny i kolejny, i rośnie pustka. 

A tak nie musi być, uczmy się rozmawiać, bo szczere rozmowy dodają skrzydeł.

Pragnę rozwijać siebie i innych w sztuce rozmowy, aby poznać lepiej siebie i rozmówcę, aby uczyć się skutecznej komunikacji.  

Wskazówka

Nasz przekaz to:

  • 7% tego, co mówimy,
  • 38% to ton głosu,
  • 55% to mowa ciała.

Czyli ponad 90% z tego co mówimy nie ma nic wspólnego z tym co mówimy. O skutecznej komunikacji decyduje to jakie mamy nastawienie do rozmówcy, co o nim myślimy i jak go traktujemy.

Gdy myślimy o kimś, że jest gorszy to nie będzimy chceli z nim nawiązać porozumienia, a gdy myślimy, że ktoś jest lepszy to może pojawić się strach, ze oni nię będą chcieli z nami rozmawiać i spędzić czas.

Skuteczna komunikacja to praca nad sobą.

Jeśli spodobał ci się ten wpis, to proszę daj mi znać – kontakt@justynakowalewska.pl chętnie z Tobą porozmawaim.

A jeśli masz ochotę mnie wesprzeć stawiając mi kawę, abym tworzyła więcej takich wpisów, klinkij poniżej:

Comments are closed.